Boyun/Dekolte Kırışıklığına Karşı Önlemler ?


Boyun / Dekolte Kırışıkları Nasıl Önlenir ?

Yaşlanmaya gelince, boyun bölgesi kritik bir noktadır. Biz güzel kusursuz yüzlerimizde kırışıklıkları çok fazla görmeyiz ama boyun alanının yakınında cilt yaşlı görünmeye kırışmaya başlar.Yaşlanmanın ilk işaretlerinden biri boyun kırışıklıkları ve cilt sarkmaları. Bu felaketleri önlemek için, cildinizi kırışıklardan ve diğer kusurlardan önceden korumak zorundasınız.

Sigara ve diğer dumanlardan cilt maruz kalma sınırını en aza indirin.
Günlük rutin iyi bir boyun egzersiz ekleyin.
Her zaman başınızı dik ve çeneyi yukarı tutun.
Sağlıklı ciltler için günlük en az 8 bardak su içiniz.

Yaşlanma sürecini yavaşlatmanın en iyi yolu korumak ve boyun derisinin elastikiyetini artırmak için gerekli önlem yollarını almaktır. Boyun kırışıklarını önlemek için, doğru cilt bakımı yapılması gerekir. 
Boyun bölgesinin, yüzünüzün alanı gibi hassas olduğunu unutmayın.

Boyun Kırışıklıklarının Nedenleri: Kirlilik, duman ve sigara:
Hepimize çok zor anlar yaşatan, sağlığımız için riskli hava kirliliği artık neredeyse her yerde var.. Kirlilik ve duman hasarları cilde neden olur. Erken yıllarda, cilt bu serbest radikalleri nötralize eder. Ama büyüdükçe, bu nötralize işlemi yavaşlar ve deriye daha fazla zarar verir.Bunun yanı sıra sigara da cilde çok tehlikeli ve çok kolay yaşlanma belirtilerini oluşturur. .
Güneş: Güneşe maruz herhangi bir cilt ile ilgili konularda kırışıklık ve cilt kusurları arasının oluşumunda en tehlikeli olan nedenlerinden biridir. Güneş doğru saatlerde ve cilt koruma kremleri ile yeterli alındığında D vitamini ile cildinizi besler ve sağlıklı kemik büyümesine yardımcı olur. Ama dışarıya çıktığınızda, iyi bir güneş kremi önceden cildinizi korumak için çok önemlidir. Güneş ışınları cildinizin elastikiyetini incelten ve kırışıklıkları arttıran büyük bir etkendir, önlem almazsanız, boyun kırışıklıkları, göz çevresi ile minik hatları kırışıklıkları ve yaşlılık lekeleri ile sonuçlanan ve önceki şekline dönmeyecek bir cilt oluşturur.


Sağlıklı Yaşam ile Boyun Kırışıklıklar Önleyin;
UVA ve UVB ışınlarına karşı cildinizi korumak için güneş ışığına maruz kalmayı sınırlayın, ve yaz kış dışarı çıkmadan 10 dakika önce güneş kremi kullanın.
 Günlük bakım rutininde mutlaka krem, serum ya da maskeleri boyun ve dekolte bölgelerine de sürmeyi unutmamalıyız. Böylece bu hassas bölgelerinde günlük ihtiyaç duyduğu bakımı karşılamış oluruz. Kullanılan ürünlerin içeriğinde peptid olması ayrıca önem taşır. Çünkü peptid içerikli ürünler cildi sadece nemlendirmekle kalmaz aynı zamanda cildin bozulan yapısının düzeltilmesine de yardımcı olur. Aynı zamanda cildi çevresel faktörlerin zararlarında da kurtarır. Kullanılan ürünlerin düzenli kullanımı da son derece önem taşır. Bunun yanı sıra ihtiyaca göre birçok farklı yöntemden de yararlanılabilir. Masaj da boyun için çok yararlıdır ve mevsimi olmayan etkili bir tedavidir. Masaja cilt pembeleşinceye kadar devam edilmeli, sonra peptid içerikli nem maske ile cildi dinlendirmeye geçebiliriz.

F.I.T Peel: F.I.T Peel bir çeşit kimyasal peeling yöntemidir.  Ancak teknolojisinden dolayı kimyasal peeling de görülen olumsuzluklar bu yöntemde görülmemektedir.  F.I.T Peel cildin yenilenmesi için etkin bir anti-aging yöntemidir. İnce kırışıklık ve hafif koyu renklerde çok iyi bir sonuç sağlar. Daha derin kırışıklıklar ve güneş/yaşlılık lekelerinde ise görünümü azaltabilir ancak boynun tam tamiri için Somon DNA Aşısı Pİ System ile  tedaviyi mükemmelleştirmek mümkündür.
Tüm bu tedavilerde önemli olan; konusunda uzman bir doktorla boyun yaşlanmasına neden olan sorunun tespit edilip sonrasında tedavinin belirlenmesidir. Estetik Medikal terapilerin hepsinde olduğu gibi sonucun kalıcılığı; alkol-sigara içme, az su tüketimi, aşırı güneş maruziyeti, solaryum, aşırı kilo kaybı gibi etmenlerle kısalır, kollajen bakımlar, iyi ve düzenli beslenme ve kimyasallardan uzak durma, doğru güneş koruyucu ve nem arttırıcı ürünlerle uzar. İyi bir hekim boyun bölgenizin tedavisi sırasında dekolte ve el bölgenize de aynı işlemleri uygulayarak gençliğinizin bir bütün olmasını sağlar. Unutulmamalıdır ki sağlık ve gençlik bir bütündür.

Somon DNA Aşısı Pİ System: Cildinizin yaşlanmasını engellemek için alınacak en büyük önlem şüphesiz Pİ System yöntemidir. Bu sistem sayesinde cilt yapısı güçlendirilerek cildin yaşlanmaya karşı dirençli hale gelmesi sağlanır. Yaşlanmaya sebep olan nem ve elastikiyet kaybı, Somon DNA Aşısı ile giderilir. Sistem uygulaması sonucu cilt yoğun neme kavuşur. Cilt çevresel faktörlerin olumsuz etkilerinden korunmuş olur.  Özellikle kollajen kaybı ve baş eğme mimiği ile oluşan yatay boyun çizgileri Somon DNA Aşısı Pİ System ile etkin biçimde tedavi edilir. Somon DNA molekülleri ve Hyaluronik Asit’in kombine olarak kullanıldığı bu sistem, 4 seans olarak uygulanır. Uygulama ile kollajen yapı desteklenir ve cildin nemi ve elastikiyeti arttırılır. İlk seanstan itibaren cildin iyileşmesi görülür. Seanslar bittikten sonra cildin yapısındaki belirgin iyileşme ve aydınlanma dikkat çeker. İnce çizgilerin görünümünde düzelme ve cilt yapısında elastikiyet artışı gözlemlenir. Elastikiyet artışı sayesinde cildin sarkmaları da toparlanmış olur. Sistem yüz, boyun/dekolte ve el gibi bölgelere uygulanarak yaşlanma izlerini bir bütün olarak ele aldığından da tercih edilen bir yöntem olarak karşımıza çıkar. Yöntemi hem yaşlanmayı yavaşlatıcı bir önlem olarak hem de hasarlanmaları tedavi eden bir sistem olarak değerlendirebilirsiniz.

Somon DNA Aşısı Pİ System Hakkında Detaylı Bilgi İçin Tıklayın >>> www.somondnaasisi.com

Peptid İçerikli Güçlü Anti-Aging Bakım Ürünleri İçin Tıklayın >>>  www.renovasy.com