Uzmandan Öneriler - Ecz. Mehtap Özcan MakaleleriGÜNEŞ HASARINA KARŞI KORUNMAYA HAZIR MISINIZ?

Yaz ayları yaklaşıyor. Yazın gelmesi ile birlikte ciltte en çok hasar yapan etken yaz güneşine karşı cildimizi nasıl hazırlayabiliriz, nelerde  uzak durup nasıl hasara karşı koruyucu tedavi uygulayabiliriz ve neler kullanmamız gerekir. Güneş hasarına karşı savaşta  en son yöntemlerden biri olan  Somon DNA Aşısı –Pİ System’i hakkında kısaca bilgi vermek isterim.


Güneşten Neden Korunmalıyız?
Güneş üç dalga boyu halindedir,  UVA, UVB ve UVC ışınlarından oluşmaktadır. Bunlardan sadece UVA ve UVB atmosferden geçebilmekte ve ciltte harabiyete sebep olmaktadır. UVA  solaryumda da kullanılan ışıktır ve cilt üzerinde yaşlandırıcı etkiye sahiptir. UVB ise ciltte melanin oluşumuna neden olarak bronzlaştırır ve ciltteki renk değişiminden sorumludur. Güneş hasarları bir tek bununla kalmayıp hepimizin endişesi olan leke ve elastikiyet kaybına da neden olur. Güneş koruyucular ile birlikte cildimizin alt katmanlarını da güneş hasarına karşı koruyan ve hasara karşı güçlendiren sistem Somon DNA Aşısı-Pİ System;  yaz tatiline çok az kalmışken sizi hem güneş mevsimine hazırlayacak hem de yazı hasarsız geçirmenizi sağlayacak. Sonuç olarak cildinizin elastikiyet kaybı ve leke oluşumuna korunmasını bu sistem ile sağlayacaksınız.

Pİ System, cildin tamamen doğal elemanlarından oluşmaktadır. Güneşin hasarıyla birlikte cilt hücreleri içinde azalan kollajen ve elastin sentezini sağlayan fibroblast hücrelerini uyaran DNA molekülleri ve cildin nemini sağlayan hyaluronik asit moleküllerinin bir araya gelmesiyle oluşmaktadır.  Bu sistem sayesinde cilt hücreleri içindeki kollajen ve elastin sentezi artmaktadır. Güneşin
oluşturduğu serbest radikallere karşı güçlü bir bariyer oluşturur. Hacminin 10.000 katı kadar suyu hücre içinde tutarak hücrelerin nem dengesini sağlar. Böylece hücreler UVA ve UVB hasarının oluşturduğu etkilere karşı korunur ve yazı hasarsız bir şekilde geçirmenizi sağlar.

Kısacası Pİ System sayesinde hem cildinizi neme doyuracak hem de elastikiyetini artırarak  güneşin olumsuz etkilerinden koruyacaksınız.

Ayrıca uygulama son derece pratik. Haftada bir yaptıracağınız 2 ya da 3 seans ile cildiniz hasara karşı korunmaya alınacaktır. Haftada bir gün ayıracağınız yarım saatlik seans cildinize yazdan önce değerli bir hediye sunacaksınız.
Pİ System sayesinde sadece güneşe karşı değil, yaşla birlikte gelişen değişikliklerin de önüne geçmiş olursunuz. Ayrıca bu yöntem ile sadece yüzünüzde değil; boyun, dekolte ve el bölgesinde de uygulama yaptırıp, hasarın önüne geçebilir ve daha sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz.


_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _