Güneş Işınlarının Hasar Riskine DİKKAT !

Güneş Işınlarının Hasar Riskine DİKKAT !

Cilt yaşlanmasının bilinen birçok nedeni vardır, ancak "fotoyaşlanma" olarak bilinen güneş hasarları erken yaşlanmanın bir numaralı nedenidir. Dünyamızın en önemli ısı ve ışık kaynağı olan güneş ışığındaki ultraviyole (UV) ışınları cilt hücrelerinin en önemli düşmanıdır. Güneş ışınları cilt hücresinin duvarında, özellikle DNA'sında çok ciddi zararlara neden olur.
Güneş ışınlarının epidermis ve dermis tabakasının DNA yapısında yol açtığı hasar tam olarak onarılamazsa bu katmanların yapısı zamanla bozulur. Özellikle cildin kırışmasını önleyen kolajen ve elastin liflerine zarar verdiği bilinmektedir. UV ışınlarından doğrudan hasar görmüş ve elastin üretemeyen cilt kurur, sertleşir.

Sertleşen ciltte kılcal damarlar ve kırışıklıklar ortaya çıkar. Bazı insanlarda ise epidermis incelir ve hassaslaşır. Ayrıca bronzlaşmanızı sağlayan hücreler zamanla işlev görmez hâle gelir ve cildinizde kahverengi lekeler oluşur. Daha ilerlemiş tablolarda cilt zamanla sararır.  Korunmayan ve bronzlaşan cilt, nem kaybederek yaz boyunca hasar görür.


Cildimizin erken yaşlanmasının, lekelerin ve derin kırışıkların bir numaralı sorumlusu güneş !


Güneş Lekelerinin tedavisinde Pİ SYSTEM Somon DNA Aşısı nasıl etkili olur ?
Güneşe çıkmadan önce Somon DNA Aşısı Pİ System tedavisinden önerilen protokol ışında 3 kür yaptırılması durumunda cilt, güneşin hasarına karşı korunmuş oluyor. Bu tedavi ile cildin lekelenmesi, güneş hasarına bağlı olarak erken yaşlanması ve parlaklığını yitirmesinin önüne geçiliyor. Cilt alt katmanlarından destekleniyor ve yapısı düzenleniyor. 30 yaşından itibaren herkesin yaptırılması
önerilen bu sistem, ilk seanstan itibaren cilde elastikiyet ve nem kazandırıyor. Cildi yapısal olarak kuvvetlendirmesinin yanı sıra cilde kaybettiği parlaklığı ve gençliği de sunuyor.
Önlem olarak uygulanan Pİ System, leke ve erken yaşlanmış ciltlerin tedavisinde de kullanılarak üstün sonuçlar elde etmektedir.

Hasara uğramış lekelenmiş ciltte Somon DNA Aşısı lekelerin açılmasına hücre DNA’sını onarılmasını sağlayarak gerçekleştirmektedir. Hekiminizi uygulayacağı tedavi protokolüne göre cilt lekelerinizin giderilmesinde etkin ve gözle görülür sonuçlar sağlamaktadır.

Pİ SYSTEM Somon DNA Aşısı 'Hakkında Bilgi için Tıklayın'