Göz Çevresinde Yaşlılık Belirtileri
Yaşlanmanın en erken göründüğü bölge olarak bilinen göz çevresi, yorgun ve daha yaşlı görünmenize sebep olarak güzelliğinize gölge düşürebilir.

Uzmanlar, özellikle kadınların güzelliklerine gölge düşürecek derecede rahatsız edici olan gözlerdeki ve göz çevresindeki yaşlanma belirtilerini doğru bakım yöntemleriyle azaltabileceklerini belirtiyor. Güzelliğin en çarpıcı silahı olan gözlerin, aynı zamanda yüzümüzde yılların izlerini ilk ele veren bölge olduğunu söyleyen uzmanlar, yıllara meydan okuyan kadınlara göz çevresi için basit ama etkili tüyolar veriyor.

Mimiklerle Gelen Çizgiler
Göz çevresi çok ince ve yağ bezlerinden fakir bir deridir. Göz çevresi etrafında çok sayıda kas bulunduğundan dinamik kırışıklık denilen mimik kırışıklıkları erken yaşta oluşmaya başlar. Göz çevresinde kırışıklık dışında görülen diğer sık kozmetik sorunlar ise pigmentasyon yani göz etrafında morluklar ve ödem yani torbalanmadır.
Hepimizin Derdi Halkalar
Gözaltı halkaları, hem erkeklerde hem de kadınlarda sık görülen ortak bir yakınmadır. Gözaltındaki bu koyu renk halkaların nedeni kesin olarak bilinmemektedir. Yine de buna neden olabilecek birçok faktörden bahsedilmektedir. Bu faktörler arasında genetik nedenler, güneş ışınları, düzensiz uyku, düzensiz beslenme, sigara ve alkol tüketimi, alerjiler ve bazı sistemik hastalıklar yer almaktadır.
Genetik Miras Morluklar
Gözaltındaki morluklar birçok nedene bağlı olabilir. Genetik nedenlere bağlı yani kalıtsal olabilir. En sık görülen nedenlerden biri budur. Kişinin altta yatan eşlik eden bir sağlık problemi yoksa ve tetikleyici bir faktör bulunamıyorsa, genetik nedenlerden olduğu düşünülebilir.
Göz Bakımının İlk Adımı Hijyen
Göz ve deri sağlığı için dikkat etmemiz gereken belli kurallar vardır. Bunların başında gelen en önemli madde hijyendir. Göz etrafına sık sık elle temas etmemek gerekir. Gözü ovuşturmak, elleri sık yıkamamak enfeksiyona sebep olabilir. Gözde ve göz etrafında oluşabilecek enfeksiyonlar, gözde akıntı ve sulanmaya sebep olabilir. Göz ve cilt sağlığı için sık el yıkamak önemlidir. Göz çevresini temizlemede kullanılacak üründe önemlidir. Alkol ve sabun içermemesi gerekir. Bu maddeler göz çevresinin tahriş olmasına sebep olur. Temizleyicinin peptid içermesi temizlemenin yanı sıra cilt yapısının iyileştirilmesine de katkı sağlayacağı için dikkat edilmesi gereken bir husustur. Ayrıca peptidler cildi serbest radikallerin olumsuz etkilerinden korur.

Gözlerinizi Güneşten Koruyun
Deri yaşlanması çevresel faktörlerden de etkilenir. Özellikle güneş ışınları bunun başında gelir. Uzun yıllar UV'ye maruz kalan kişilerden güneş ışınlarının yaptığı birikim hasarına bağlı olarak gözaltında renkte koyulaşma pigmentasyon görülebilir. Çok basit ama; en önemli yaşlanma karşıtı kremlerden biri olan güneş koruyucular yine burada da devreye girmektedir. Güneş koruyucu kullanımı, göz çevresi kırışıklığını engellemede en önemli yöntemdir. Güneş koruyucuları bu yüzden mutlaka göz çevresi dahil tüm göz etrafına uygulamalıyız. Ayrıca güneşte güneş gözlüğü kullanarak güneşte göz kısma yüzünden meydana gelebilecek mimik kırışıklıklarına da engel olmuş olunur.
Düzensiz Uyku Morartıyor
Düzensiz uyku saatleri olan kişilerde de yine benzer problemler ortaya çıkmaktadır. Günde en ez 8 saat uyku ve aynı saat aralıklarında uyku düzeni gerekmektedir. Uyku düzeni olmayan kişilerde göz etrafında torbalanma ve morluklar en sık karşılaşılan problemlerdendir.
Halkaların Nedeni Alerji Olabilir
Alerjik kişilerde yine gözaltında mor halkalar sıkça görülür. Bu yüzden alerji tanısı olan kişiler ilgili hekime başvurup altta yatan hastalıklarıyla ilgili tedavi olmalıdırlar. Bazen hastalarımızın alerjileri olduğunu, sadece göz etrafındaki bazı cilt bulgularını değerlendirerek anlamaktayız. Bu yüzden göz etrafında ödem, şişlik ve renk değişikliği olduğunda mutlaka bir cilt uzmanına başvurmak gerekmektedir.
Morluğa Karşı Yüksek Yastık
Göz çevresindeki deri çok ince olduğu için damarlar cilt altında oldukça belirgindir ve bu gözaltında morumsu-kahvemsi bir renge neden olabilir. Kan basıncındaki herhangi bir artış bu rengin daha da koyulaşmasında neden olabilir. Bu sebeple gözaltında morluk şikâyeti olan kişilere yüksek bir yastıkla uyumalarını önermekteyiz. Böylece gece boyunca oluşabilecek göz etrafındaki kan basıncı minimum olacaktır ve morluklar gün boyunca çok daha az olacaktır.
Antioksidan ve Çinkodan Zengin Beslenin
Tüm bunların yanı sıra unutulmaması gereken bir diğer faktör ise düzensiz beslenmenin göz etrafındaki morlukları arttırabildiğidir. Antioksidan vitaminlerden fakir bir diyet çinkonun yetersiz alınımı, sebze ve meyvenin yeterli tüketilmemesi göz etrafındaki problemlere neden olabilir.
Somon DNA Aşısı’ndan Yararlanın
Yaşlılığın bu ilk belirtilerine ilk müdahale; zamanı geriye saran pratik ve etkili yöntemin Somon DNA Aşısı Pİ System olduğunu belirten uzmanlar, göz çevresinin yeniden yapılandırılmasının bu sayede mümkün olduğunu belirtiyorlar.
 Pi System Göz Çevresi Gençleştirme protokolü 20 yaşından itibaren yapılabiliyor. Sistem sadece enjektörle doktor tarafından uygulanılıyor. Protokol göz çevresindeki yaşlanmayı yavaşlatmasının yanı sıra meydana gelmiş hasarları da gideriyor. İnce çizgi, koyu halka gibi göz çevresi sorunlarını tedavi ediyor ve bu bölgeye nem ve elastikiyet desteği sunuyor. Göz çevresi protokolü 3 seans yapılıyor. Her seans aralığı 7-15 gün arasında kişinin ihtiyacına yönelik olarak belirleniyor. İlk seanstan itibaren iyileşme gözle görülür bir halde oluyor. Seans bitiminde ise sonuçlar yüz güldürücü boyutta. Göz çevresindeki elastikiyet artışına bağlı gerginlik ve hafif lifting etkisinin yanı sıra göz altındaki koyu halkalarda aydınlanma gözlemleniyor.

Peptid İçeren Ürünlerle İlgili detaylı Bilgi için Tıklayın >> http://shop.optimusmedikal.com/

Somon DNA Aşısı Pİ System Hakkında Detaylı Bilgi için Tıklayın >>> http://www.somondnaasisi.com
Somon DNA Aşısı Pİ System Uygulama Noktalarını Öğrenmek için Tıklayın >>> http://www.somondnaasisi.com/#!uygulama-noktalari/cyw7