Peptid Nedir?Peptidler; antibakteriyel, antibiyotik ve iltihap önleyici etkiye sahip amino asitlerdir. Bazıları hormon olarak karşımıza çıkar. En tanınmış peptid hormonları, oxytocin ve ensülindir. Peptidler, vücudun tüm hücreleri için son derece önemlidir. Hücreler arasında iletici görevi gören peptidler, hücrelerdeki metabolizmayı düzenler. Peptidler, amino asit moleküllerinden oluşur.
Peptid içeren maddeler Babil, Mısır, Roma döneminden bu yana cilt ve saç bakımında etkin olarak kullanılmıştır. Peptid içeren kremler, birçok yararlı amino asidin bir araya gelmesiyle oluşur. Sinirdeki uyarının kaslara iletilmesini durduruyor.  Dolayısıyla kas kasılamadığından dolayı ciltte kırışma, sarkma gerçekleşmiyor. Peptid içerikli kremler T bölgesindeki, alın bölgesindeki, iki kaş arasındaki, kaz ayaklarında ve göz çevresinde de kullanılması tavsiye ediliyor.
Vücuttaki kaslar cilt tabakasının hemen altında yer almıyor. Yüz kasları da daha alt tabakalarda bulunduğundan ötürü krem, losyon, serum ve yağ gibi cilt üzerinden haricen kullanılan ürünlerin etkisi kasa ulaşmadığın daha azdır. Kırışıklık, sarma gibi durumların önlenebilmesi kaslara ulaşmayı gerektiriyor. Kadınlarda özellikler menopoz dönemi sonrasında yaşlanma artıyor.
Kadınlarda östrojen hormonu cildin nem düzeyinin artmasını, vücudun su tutmasını sağlıyor, saçların daha sağlıklı, gür ve güçlü olmasını sağlıyor. Dikkat edilirse gençlikte saçlar daha gür, sağlıklı, cilt daha sıkı, gergindir. Regl dönemi sonlanmış, yumurta üretimi bitip menopoz dönemine girildiğinde kanda östrojen miktarı azalıyor. Dolayısıyla bununla birlikte ciltte kuruma, saçlarda dökülme gerçekleşiyor, cildin gerginliği ve kollajen salgısı miktarında azalma görülüyor. Kısacası kadınlarda östrojen seviyesinin azalması hücrelerin yaşlanmasına neden oluyor. Eğer kadın doğum uzmanları haricen hormon takviyesi şeklinde bir tedavi öneriyorsa ve hastanın kullanmasında herhangi bir sakınca yoksa çok büyük fayda görülebilir. Ancak bu ve bunun gibi hormon içeren hap, krem, losyon, serum.. vb. ürünlerin kimyasal ve sentetik olanları asla önerilmiyor. Bilindiği gibi her kimyasal ve sentetik ürünün az da olsa mutlaka bir yan etkisi mevcut. Uzun süreli kullanımlarda kanserle dahi sonuçlanabilir. Genellikle bitkisel kökenli kremler ve benzeri ürünler uygun alternatif olabilir. Bu ürünlerin zorunlu kalındığında uygun kişilerde, mümkün olduğunca kısa sürede kullanılmasına özellikle dikkat edilmesi gerekiyor.
Yaşlanan bir ciltte; incelme oluşuyor, östrojenin azalması dolayısıyla kollajen miktarının azalması cilt gerginliğini kaybediyor, gözenekler büyüyor, kırışıklıklar gözleniyor, pigment hücrelerinin düzensiz çalışması nedeniyle ciltteki renk değişikleri ve lekelenmeler artıyor, ciltteki nemlilik oranı azaldığından ötürü  kuruluk oluşuyor.
Peptid içeren ürünlerin düzenli kullanımı cilde genç, düzgün ve ipeksi bir görünüm kazandırmayı hedeflemektedir. Peptidler ciltteki bozulmalara karşı cildi güçlendirdiği gibi oluşmuş kırışıklıklarda da etkilidir. Düzenli kullanımları sonucunda anti-aging bakımlarda yüz güldürdüğü görülmektedir.
Kırışıklıkları, leke ve yara izlerini tedavi edici özellikleri bulunan peptidler, yüz hatlarında ince çizgileri ve kırışıklıkları yok eder,  onarır, lekeleri düzeltir. Daha genç, daha sağlıklı ve daha  parlak bir cilde kavuşmayı sağlar. Akne ve güneş lekeleri, yara ve yanık izlerinde düzelme sağlamıştır. Kollajen üretiminde c vitamininden daha etkili bir yöntemdir. Peptidlerin cilt yaşlanması tedavisinde bu denli etkili olması son dönemde güçlü markaların Dermokozmetik ürünlerinde bu önemli içerikten faydalanmalarına sebep olmuştur.
Peptid içerikli yoğun anti-aging bakım sunan Renovasy Dermokozmetik ürünlerden satın almak için tıklayın >>>  http://shop.optimusmedikal.com


Renovasy Dermokozmetik ürünlerindeki Yeni Yıl Kampanyası Hakkında Detaylı Bilgi için Tıklayın >>> http://shop.optimusmedikal.com/KAMPANYA,DP-62.html