Somon DNA Aşısı Pİ System Protokolleri Nelerdir?Deri yaşlanması içsel ve dışsal faktörlere bağlı ortaya çıkar. İçsel yaşlanma genetik özelliklere bağlıdır. Kollajen yapımı azalır, derinin elastikiyeti bozulur. Sonuçta ince kırışıklıklar, deri altı yağ dokusunda azalma, buna bağlı yanakların çökmesi, boyunda sarkma gözlenir. Deri incelir, kurur ve kaşınır. Saçlar beyazlamaya başlar, istenmeyen bölgelerde kıllanma artışı ortaya çıkabilir. Bu olayların hızını ve zamanını genlerimiz kontrol eder ancak dış etkenleri bizler kontrol altına alarak yaşlanmayı geciktirebiliriz. Son yıllarda yaygın kullanılan kozmetik girişimler ile de ortaya çıkmış olan etkiler önemli ölçüde geriye alınabilir.
Dışsal yaşlanmada en önemli unsur aşırı güneş ışınlarına maruz kalmaktır. 

Epidermis ve dermise etki ile en çok UVB, birikici etki ile UVA ışınları deri hasarından sorumludur. Sonuçta sarı, kuru ve pürüzlü bir deri görünümü ortaya çıkar. Damarlanma artmıştır, koyu renkli lekeler oluşur. Bronzlaşma bağımlılığı olanlar, bahçe işçileri, çiftçiler başta olmak üzere dış ortamda çalışanlar  aşırı güneş ışınlarına maruz kalırlar.
Güneş ışınları dışında sigara, çevresel kirlilik, sağlıksız beslenme, uykusuzluk, diğer iç organ hastalıkları, deri bakımının ihmal edilmesi, uyku pozisyonu, mimikler de deri yaşlanmasına katkıda bulunur.

Yaşlanma deride diğer organlara göre çok daha rahat gözlenir. Kırışıklık artışı ve sarkma ilk belirtilerdir. Yaş ile birlikte derinin en yüzeysel tabakası incelir, pigment içeren hücreler azalır, güneşe bağlı lekeler ve pürüzleşmeler artar. Derinin elastikiyeti azalır, damarlar hassas hale gelir ve kolay morarır.

Cilt yaşlanmasıyla mücadele etmek yaşlanma belirtileri ortaya çıktığı andan itibaren zorlaşmaya başlayacaktır. Bu süreci kontrol altına almak için belirtiler meydana gelmeden önce harekete geçmek gerekmektedir. Pi System tedavisi tam da bu ihtiyaçlara yönelik bir tedavi alanı sunmaktadır. Cildin yaşlanmasını sağlayan etmenleri etkisiz hale getirip cildi kuvvetlendiren bu yöntemle cildin sağlıklı ve aydınlık bir forma kavuşması sağlanır.

Pİ System Hangi Protokolleri Sunar?
Somon DNA Aşısı Pİ System, cildin yaşlanma süresin boyunca etkilenen her alanında kullanıma uygundur. Yüz uygulamasından itibaren vücudu saran cildin tamamında kullanılmaktadır. Cildin zaman içinde karşı karşıya kaldığı değişikliklere bağlı olarak ihtiyaca yönelik kullanımlar sunmaktadır. Pi System’in sunduğu protokoller aşağıdaki şekildedir.

- Yüz Gençleştirme
- El Gençleştirme
- Dekolte/Boyun Yenileme
- Dudak Yenileme
- Akne Skarları Tedavisi
- Çatlak Tedavisi
- İç Kol/ Diz Tedavileri
- Göz Altı Yapılandırma
- Hormonal Saç Dökülmesi Tedavisi

Yüz Gençleştirme
Özellikle bilinmesi gereken en önemli konu sistemde kullanılacak olan ürünlerdir. Her protokol farklı bir kullanım sunmaktadır. En yaygın olarak kullanılan yüz gençleştirme protokolü etkin sonuç için 4 seans yapılmalıdır. Tedavi somon DNA molekülleri içeren Plinest ürünü ile başlayıp, sırasıyla hyaluronik asit içeren İalest ve Plinest ile devam etmelidir. Tedavi aralığı 15 gündür. Genç ciltler için 3 seans yapılması uygundur. Genç ciltler için ise somon DNA molekülü içeren ürünün Plinest fast olması önerilir.

Göz Altı Yapılandırma
Plinest fast ürünü göz altı yapılandırmada kullanılır. Bu protokolde sadece Plinest fast yani somon DNA molekülü kullanmak yeterlidir. 3 seans olarak uygulanması önerilen bu protokolde gözaltındaki koyu halkalar ve şişlikler tedavi edilir, göz çevresi yaşlanma belirtilerine karşı korunaklı hale getirilir ve ince çizgiler açılır. Göz çevresinde aydınlanma sağlanır.

El Gençleştirme
Eller de yaşlanmayı ortaya çıkarak bir diğer bölgedir. El gençleştirmede 3 seans yapılır. El gençleştirmede de kombine bir tedavi uygulanır. Tedavi somon DNA molekülleri Plinest ürünü ile başlar, sonrasında hyaluronik asit içeren İalest uygulanır ve tedavinin son seansında yine Plinest uygulanır. El yüzeyindeki yaşlanma izleri bu sayede tedavi edilir.

Dudak Yenileme
Dudağın aşırı nem kaybetmesi sonucu ortaya çıkan bu durum 3 seanslık hyaluronik asit yani İalest ürünü uygulanması sonucu tedavi edilir. Tedavi sonrası dudağın nem dengesi düzene girer ve nem kaybı önlenir.

Akne Skarları/ Çatlak / İç Kol & Diz Yapılandırma
Bu sorunlar deride meydana gelen deformasyonlar sonucunda ortaya çıkmaktadır. Bu sebeple tedavide onarıcı bir bakım uygulanır. Tedavi 8 seans sürer ve sadece somon DNA molekülü içeren Plinest body ürünü kullanılır.

Hormonal Saç Dökülmesi Tedavisi
En çok tercih edilen uygulamalar arasında olması şüphesiz ki sorunu bir çok kişinin sıkça karşılaşmasından kaynaklanmaktadır. Tedavi 10 seans sürmektedir ve sadece somon DNA molekülü içeren Plinest ürünü ile yapılmaktadır. Sonuçları yine diğer tedavilerde de olduğu gibi memnun edicidir. Tedaviye başlandığı ilk seanstan itibaren etkileri hissedilir ve kademeli olarak artar.

Somon DNA Aşısı adı altında farklı bir ürün veya tedavi yöntemi kullanmaya çalışmak isteyen kliniklerde istenmeyen sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Bu ürün veya işlemlerde tedavi etkinliğini sizi memnun etmeyebilir ya da ürünler cildinizde alerjik etki yaratabilir. Bu sebeple kullanılan sistemin Pİ System olup olmadığını mutlaka öğrenin!

Somon DNA Aşısı Pİ System uygulaması hakkında detaylı bilgi için tıklayın >> www.somondnaasisi.com

Somon DNA Aşısı Pİ System uygulamasını yapan kliniklere ulaşmak için tıklayın >>> http://www.somondnaasisi.com/#!uygulama-noktalari/cyw7