Göz Altı Neden Morarır?


Göz altı morluklarının başlıca 3 sebebi vardır. Bunlardan birincisi göz altı derisindeki pigmentin artması, dolayısıyla göz altının kahverengine dönüşmesidir. İkinci sebep, göz altı derisindeki incelme sonucu damarlardaki kanın görünmesidir. Üçüncüsü ise yaşlanmaya bağlı olarak göz altı derisinde gölgelenmelerin oluşmasıyla göz altı morluklarının meydana gelmesidir.
Göz altı morluklarının sebeplerini daha derinlere inerek incelemek istersek farklı farklı sebeplerle karşılaşırız.
En başta kalıtsal etkenler söz konusudur. Pakistan Afganistan gibi ortadoğu ülkelerinde ten rengine bağlı olarak bu bölgeler daha koyu renklidir. Alerjik bünyesi olanlar ve astım, egzama gibi hastalığı olanlarda gözaltının kaşınması sonucu deri tahriş olur ve gözaltı morluğu görülebilir. Ayrıca yorgunluk, uykusuzluk, dengesiz beslenme, güneşte fazla kalınması da göz altı morluğuna sebebiyet verir. Özellikle hassas bir cilde sahipsek güneşli günlerde cilt yapımıza uygun kremler kullanmalıyız.
1-   Düzenli olarak göz kremi de kullanmak gereklidir. Bu sayede göz çevresi nemini kazanarak morluk, şişme ve yaşlanma belirtilerine karşı güçlendirilir. Ancak yine içerik önemlidir. Peptid içermesine dikkat ederseniz uzun süreli etkinlik sağmamız olursunuz.

2-   Uzun saatler uykusuz kalmamaya dikkat etmememiz gerektiği gibi uyku düzenini de oturtmalıyız.


3-   Sebze ve meyve içerikli beslenmeye özen göstermeliyiz (havuç göz ve çevresine çok faydalıdır).

4-   Zararlı ışık kaynaklarına çıplak gözle bakmamalı, ultraviyole olarak tabir edilen morötesi ışınlardan gözlerimizi korumalıyız.

5-   Güneş gözlüğü kullanımı çok önemlidir. Yaz mevsiminde, özellikle öğlen saatlerinde güneş gözlüğü takmalıyız.

6-   Teknolojik aletleri kullanırken gözümüzle olan mesafesini iyi ayarlamalıyız.

7-   Baş ağrısının da göz morarmasına sebep olacağını unutmamalıyız. Böyle bir sıkıntı yaşanırsa mutlaka doktora gidilmeli sorunun kaynağı araştırılmalıdır.

8-   Son olarak uzmanların tavsiye ettiği Somon DNA Aşısı tedavisinden de yararlanabilirsiniz. Bu tedavi ile göz altında yerleşen koyu halkaların ve ince çizgilerin giderilmesi sağlanır. Tedavi sadece doktor tarafından uygulanır ve 3 seanslık bir protokolü önerilir. Tedavide gözaltına somon DNA molekülleri enjekte edilir. Tedavi sonunda gözaltındaki halkalar giderilir. Cilt yapısı toparlanarak parlaklık kazandırılır. Çevresel faktörlerin olumsuz etkilerine karşı da gözaltını güçlendirir.

9-   İğneli yöntemlerden çekinenler için Renovasy F.I.T Peel Gözaltı protokolünü tavsiye edebiliriz. Bu peeling sistemi de gözaltındaki sorunları çözmeyi vadediyor. Bir kaç seanslık uygulama sonrası koyu halkalar ve ince çizgilerde gözle görülür bir iyileşme ortaya çıkıyor.

Somon DNA Aşısı Pİ System hakkında detaylı bilgi ve uygulamayı yapan klinikleri öğrenmek için tıklayın >> www.somondnaasisi.com

Peptid içerikli dermokozmetik ürünler ve F.I.T Peel hakkında detaylı bilgi için tıklayın >> www.renovasy.com


Peptid içerikli dermokozmetik ürünleri satın almak için tıklayın >> www.shop.optimusmedikal.com