Dudaklarda Hyaluronik Asit Enjeksiyonu


 

 
Dudak yapısı bazı kişilerde genetik olarak ince ve belirsiz bir görünüme sahip olabilir. Aynı zamanda yaşın ilerlemesiyle birlikte dudaklarda dokuların incelmesi ve kırışması yüzünden, diriliğini ve dolgunluğunu kaybetmiş olabilir. Dudak estetiği uygulamasında amaç, dudaklarda doğallığın korunmasıyla kalınlaştırılması, konturlarının daha belirgin hale getirilmesi, kırışıklıkların azaltılması ve dolgunlaştırılmasıdır.

Dudak estetiği uygulaması cerrahi ve cerrahi olmayan yöntemlerle yapılabilir. 

Dudak estetiği için en tercih edilen yöntem dudakların dolgu maddeleri kullanılarak şekillendirilmesidir.  Dudak estetiğinde kullanılan dolgu maddelerinin içeriğinde genellikle hyaluronik asit bulunmaktadır. Dudaklarda bu yöntemin tercih edilmesi cerrahi müdahaleye gerek olmadığı içindir.

Hyaluronik Asit insan vücudunda doğal olarak bulunduğundan uygulama sonrasında alerjik reaksiyona neden olmaz. Bu nedenle yapılan dolgu işlemlerinde güvenle kullanılır.

Alınmak istenen etkiye göre ürün seçimi yapılabilmektedir.

Hyaluronik asit içeren dolgu maddeleri dudak estetiği yapılırken iki amaçla kullanılmaktadır. Bunlardan biri dudak hatlarının belirginleştirilmesi ve dudakların bu sayede daha dolgun görünmesini sağlamaktır. Bunun için yapılan enjeksiyonda dudak hatları boyunca, üst dudakta burun altında kalan filtrum denilen oluksu çukurun yan kenarlarına uygulanır. Bunun dışında dudakların çevresinde oluşan kırışıklık ve çizgilerin giderilmesi için dolgu işlemi yapılabilir. Bu sorunda enjeksiyon cilt yüzeyinin ve çizgilerin altına enjekte edilmektedir. Bu dolgu uygulamalarının olumlu sonuçları bir yıla kadar devam eder. Bu sürelerde yeniden tekrar edilmesi gerekir.

 

‘Doğal görünümüzü korumak için vücutla uyumlu ultra saf hyaluronik asit her zaman daha idealdir ve daha doğal sonuçlar elde edilmesini sağlar.’

 

Bir estetik uygulamaya karar vermek bir süreçtir. Kimin uygulamayı yapacağı, nasıl bir ürün kullanılacağı ve de sonuçlarının ne olacağı uygulamayı yaptıracak kişi için oldukça önemlidir. Bu noktada uygulamayı yaptıracak olan kişinin de kendinden emin olması gerekir, çünkü medikal estetik uygulamanın sonunda belirli bir süre de olsa o haliyle yaşaması gerekecektir.

 

Dudağa yapılacak müdahaleler özelinde olayı indirgersek, öncelikle ne istendiği çok net çizgilerle belirlenmeli. Amaç ilerleyen yaşla birlikte hacmini kaybeden, kırışan, net hatlarını kaybeden dudağı gençleştirmek mi yoksa aynı zamanda dudağa hacim de kazandırmak mı ya da sadece daha dolgun, hacimli olmasını sağlamak mı?  

 

Bu kararı verdikten sonra müdahaleyi gerçekleştirecek doktorun ürün seçimi önem kazanmaktadır. 

 

Ekolojik sertifikalı Biorivolumetria Regenyal IDEA serisi

 

Biorivolumetria IDEA serisi dolgular hammadde kullanımından başlayarak, GREEN INJECTIONS standardını takip eden, ekolojik açıdan sürdürülebilir üretim zincirine sahiptir.

Biorivolumetria Idea serisi Hyaluronik Asit enjeksiyonlar içeriğinde bulunan hyaluronik asit molekülleri, patentli teknolojisi sayesinde hem hacim kazandırır, hem de doku tamirini gerçekleştirir. Bu sayede doğal ve aynı zamanda kalıcı sonuçlar ortaya çıkararak dokuyla uygulanan dolgunun uyumlu olmasını sağlamaktadır.

Seride yer alan iki ayrı ürün dudaklarda istenen etkiye göre kullanılmaktadır.

 İdea Lips dudak için geliştirilmiştir. Dudak sıkılığının geri kazanılması, doğal ve yoğun hacim istemeyen, yaşlanma belirtileri ile doku kaybeden, kırışan dudak çevresini gençleştirmek için kullanılabilecek ideal özelliklere sahiptir. İdea ise daha iddialı dudaklar, hacimli görünüm sağlamada, şekillendirmede, daha kalıcı kıvrımlar, şekillendirmede, formuna döndürmek için önerebiliriz.  İdea serisi ekolojik dolgular tüm bu özelliklerinin yanı sıra kalıcı etki sağlar.
 Idea serisi ekolojik dolgular ile ilgili detaylı bilgi için>>http://www.optimusmedikal.com